Leśne Ścieżki
Szukaj
Pod Wiatą
Serwis przeglądają:
Goście : 1
Użytkownicy : 0
W sumie: 1
Lista [Okno]
...***
Stanica Harcerska Tuczno-Region i okolice
Strona główna Zaloguj się Kontakt

Region i okolice

Stanica harcerska w Tucznie położona jest nad południowo-zachodnim brzegiem jeziora Tuczno. Jej okolice okalają różnego rodzaju bujne lasy, a sama baza sąsiaduje z rezerwatem przyrody „Leśne Źródła”. Pagórkowaty teren, czyste, duże jezioro i hektary lasów są największym atutem bazy.

Sama placówka znajduje się na zachód od miasta Tuczno, które jest siedzibą gminy Tuczno leżącej na Pojezierzu Wałeckim i Równinie Drawskiej. To właśnie w jej częściach znajduje się Drawieński Park Narodowy. O swoim pochodzeniu nie dają zapomnieć bunkry w Strzalinach, które są częścią fortyfikacji niemieckich „Wał Pomorski”. Nieopodal bazy, na południe, znajduje się wieś Martew, w której znajduje się schronisko PTSM.

Do ciekawszych miejsc okolicy można zaliczyć zamek Wedlów w Tucznie i legendę o Białej Damie. Dużymi atrakcjami są również: możliwość zorganizowania spływów kajakowych po Drawie i okolicznych rzekach, bliskość bazy wojskowej w Mirosławcu – możliwość zorganizowania wycieczki oraz muzeum Walk o Wał Pomorski w Mirosławcu, a także magiczna górka gdzie prawa fizyki są inne niż przyjęte standardy, a naukowcy nie potrafią wyjaśnić tych anomalii oraz fabryka czekolady „Mauxion”.

Fotogaleria
BT HAL 2007 z241.jpg
BT HAL 2008 z205.jpg
BT HAL 2007 z374.jpg
BT HAL 2008 z125.jpg
BT HAL 2007 z209.jpg
BT HAL 2007 z276.jpg
Powered by XOOPS 2.x.x © 2008 - 2009 HarcNetPL Team ©.     Aktualny PageRank strony tuczno.harc.net.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO