Leśne Ścieżki
Szukaj
Pod Wiatą
Serwis przeglądają:
Goście : 1
Użytkownicy : 0
W sumie: 1
Lista [Okno]
...***
Stanica Harcerska Tuczno-Jak dojechać
Strona główna Zaloguj się Kontakt

Jak dojechać

Dojazd do samego Tuczna nie jest tak trudny jak by się mogło wydawać. Nie jest to miejscowość na krańcu Polski, odcięta od świata.

Najlepszym sposobem na dojazd do Tuczna jest PKS i/lub bus z Wałcza. Te trasy obsługuje zarówno PKS Wałcz jak i firma prywatna. Połączeń jest kilka na dzień, a żeby dowiedzieć się o rozkład najlepiej jest zadzwonić, bo rozkłady mogą być nieaktualne i mylne.

Najbliższe dworce kolejowe znajdują się w Pile i Krzyżu - oba oddalone od Tuczna o 50-60 km. Z Piły można bezproblemowo dojechać PKS i/lub busem przez Wałcz do Tuczna. Z Krzyżem nie jest tak łatwo bo komunikacja PKS z tamtąd jest problematyczna i niewygodna. Najpierw trzeba dojechać do Wałcza (co nie jest podrodze), a dopiero potem do Tuczna. Niby istnieją aż dwa połączenia prawie bezpośrednie ale one nie kursują w wakacje.

dworce w okolicy

Jak już ktoś się znajdzie w Tucznie na przystanku to dalej jest z górki. Oczywiście na pieszo trzeba przejść 4 km po lesie do bazy. Miejscowi dobrze wiedzą gdzie jest stanica (a przynajmniej większość). Należy się ich pytać o "harcówkę" (nie tą w próchnówku) ale nad jeziorem Tuczno, a pomiędzy wsią Martew.


Zobacz także
Fotogaleria
BT HAL 2008 z356.JPG
BT HAL 2008 z149.jpg
BT HAL 2007 z051.jpg
BT HAL 2008 z312.JPG
BT HAL 2007 z423.jpg
BT HAL 2007 z032.jpg
Powered by XOOPS 2.x.x © 2008 - 2009 HarcNetPL Team ©.     Aktualny PageRank strony tuczno.harc.net.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO