Leśne Ścieżki
Szukaj
Pod Wiatą
Serwis przeglądają:
Goście : 1
Użytkownicy : 0
W sumie: 1
Lista [Okno]
...***
Stanica Harcerska Tuczno-Lato 2013 w Tucznie - zapraszamy
Strona główna Zaloguj się Kontakt

Lato 2013 w Tucznie - zapraszamy

Baza obozowa w Tucznie to doskonałe miejsce na przeżycie prawdziwej harcerskiej przygody. Dobrze wyposażona placówka umożliwia aktywny wypoczynek zuchów, harcerzy, dzieci i młodzieży. Okolica bogata w atrakcje przyrodnicze jak i turystyczne (bunkry, zamek) zapewniają atrakcyjny i bogaty program obozu. Bliskość przyrody w tym jeziora czy też parku, jej niezanieczyszczony klimat, gwarantują niezapomniane przeżycia.

Stanica harcerska w Tucznie położona jest nad południowo-zachodnim brzegiem jeziora Tuczno w samym środku lasu. Baza sąsiaduje z rezerwatem przyrody Leśne źródła od strony południowo-wschodniej,  a podążając lasem na zachód, po godzinie dotrzemy do Drawieńskiego Parku Narodowego.

Na Terenie placówki znajduje się wiata kominkowa, która znakomicie może posłużyć za świetlicę w pochmurne dni. Posiłki wydawane są pod zadaszeniem stołówkowym, a przyrządzane w murowanej kuchni. Obozy mają do dyspozycji kilka polan gdzie mogą rozbić namioty, a po całodniowej pracy umyć się pod prysznicami. W budynku kuchni, na piętrze, znajduje się również świetlica, do dyspozycji uczestników.

Baza dysponuje przystanią żeglarską idealnie nadającą się do turystyki wodnej. Akwen jest zabezpieczony przez ratowników, do dyspozycji których jest łódź ratownicza. Na tych, którym nie spodoba się woda, czekają wycieczki po lesie i okolicy.

Pojezierze Wałeckie to czyste rzeki i jeziora pochodzenia polodowcowego. Bogactwo fauny i flory decyduje o rekreacyjno-wypoczynkowym charakterze regionu. Jest gdzie zarzucić wędkę, postawić żagle, spłynąć kajakiem, wsiąść na rower czy po prostu pospacerować.

Do najciekawszych miejsc regionu oraz urokliwych zakątków, znanych jedynie garstce osób można zaliczyć: bunkry w Strzalinach, które są częścią linii fortyfikacji niemieckich „Wał Pomorski”; zamek Wedlów w Tucznie; rzekę Drawę, po której wybrać się można na niezapomniany spływ kajakowy; Drawieński Park Narodowy; Górkę Magnetyczną, gdzie prawa fizyki wydają się nie istnieć oraz wiele innych miejsc, gdzie na spragnionych przygód czekają quady, paintball, łódki...

Zarekomenduj tę stronę znajomym! Podgląd wydruku
Fotogaleria
BT HAL 2007 z427.jpg
BT HAL 2007 z143.jpg
BT HAL 2008 z212.jpg
BT HAL 2007 z189.jpg
BT HAL 2007 z328.jpg
BT HAL 2008 z251.jpg
Powered by XOOPS 2.x.x © 2008 - 2009 HarcNetPL Team ©.     Aktualny PageRank strony tuczno.harc.net.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO